הבלוג

הרשמו וקבלו את הפוסט הבא למייל:

פוסטים חדשים

מה מעניין אותך

פגישת סיכום שנה שתטעין את הצוות שלך באנרגיות (כולל מבנה)

1. לאחרונה היו לנו שיחות עם מנהלים על ההשפעות של העבודה בקפסולות ומרחוק – אחד הנושאים שחזרו על עצמם והיו מורגשים זה שמשהו ב"דבק" של היחידה או הצוות נחלש. השיח היומיומי יותר ענייני, משימתי, יש פחות "נשמה".

2. בשבוע הבא אנחנו עוברים לשנה חדשה. קרו כל כך הרבה דברים ב 2020- זה כמעט בלתי נתפס!

3. החיבור של השניים הוביל אותנו להבנות עבורכם המנהלים מפגש און ליין לצוות, כזה שיסכם את הטוב שהיה השנה ויחזק את "דבק". מוזמנים לקיים אותו עם הצוות שלכם (צוות ניהול או צוות עובדים).
מתנת סוף שנה מאיתנו אליכם.

הכנות למפגש סיכום שנה באון ליין

מטרת המפגש – שיהיה כייף ביחד, לשתף באופן אישי איך עברה עלי השנה, לראות את ההשיגים, את מה שנוצר והתקדם, רעיונות חדשים וכוחות שהתגלו השנה. כל זה ברמה האישית והצוותית. באופן הזה תחזקו את החיבור שהתרופף בעבודה מרחוק ותטעינו באנרגייה.

הכנות –

המפגש מורכב מהכנה (שלכם ושל המשתתפים) שתעורר לחשיבה, תעצים את התחושה הטובה. בנוסף, תרוויחו אפקט ממושך יותר למפגש.

 1. מתנה אישית לבוקר המפגש – למשרד או לבית. קצת התעסקות, אבל בהחלט שווה את ההשקעה -דאגו שלכל אחד ואחת המשתתפים תגיע בבוקר המפגש ערכה שיעשה בה שימוש תוך כדי המפגש – זה יכול להיות מאפה טעים וכוס לקפה, או בקבוק יין וגביע – להרמת כוסית, נעלי בית וחלוק – או כל דבר אחר שיעשה תחושה חגיגית.

 2. שילחו אל כולם כמה ימים מראש מצגת שהיא טמפלייט לסיכום אישי של השנה. במצגת תהיה כותרת לכל שקף. בקשו מאנשיכם להכניס תחת כל כותרת מילים שישקפו את התשובה שלהם לאותה כותרת.

כתבנו כאן כותרות לדוגמא, ביחרו מתוכן 5-7– שלא יהיה עמוס:

 • הישג אישי השנה

 • משהו שלמדתי השנה

 • אתגר שפיצחתי

 • פיתרון יצירתי שמצאתי

 • איזה כייף שכבר אין…

 • איזה כייף שעכשיו יש…

 • רגע של כייף בעבודה

 • נקודת שיא עבורי

 • משהו שהפתיע אותי

 • הישג צוותי שיצרנו

 • איחול מרכזי ל 2021


את המצגת האישית שהכינו הם שומרים אצלם. במהלך המפגש כל אחד יציג את "סיכום 2020" שלו.

מבנה המפגש

1.פתיחה שלכם – זו הזדמנות מצויינת לפתוח בכמה מסרים שלכם לגבי ההישגים המרכזיים ב2020, הצלחות, משהו שלמדתם, איך ראיתם את היכולת של הצוות, של הארגון להתמודד עם הקשיים שהיו לאורך השנה. התמקדו במסרים שרואים את ההצלחות כיחידים, כצוות, כארגון. בנוסף, הזמינו את כולם לשיח פתוח במפגש.

2. הצגת הסיכום האישי (מצגות) – בסבב של 2 דקות למשתתף – תנו לכל אחד להציג את סיכום 2020 שלו – את המצגת שהכינו מראש. כמובן שגם אתם מוזמנים להציג. אם הצוות לא גדול ומתעורר שיח מעניין עם כל אחד- זה נהדר (זה חלק מה"דבק"), רק שימו לב לזמן – שישאר גם למציגים האחרונים.

לסיכום, העצימו את ההישגים המרכזיים שחזרו על עצמם במצגות.

 3. איחולים לשנה החדשה – תנו למשתתפים 2-3 דקות לחשוב עם עצמם – על דברים שמאחלים לעצמם לשנה הקרובה- ברמה המקצועית, האישית, כמנהלים.
הזמינו כל אחד לשתף באיחול אחד. התחילו אתם ראשונים – ככל שתהיו כנים / אמיצים יותר – זה יאפשר לאחרים להגיד דברים יותר אישיים.

4. הרימו כוסית- לסיכום 2020 ולחיי 2021 (צלמו את מסך הזום* 😊)

5. סכמו את המפגש והיפרדו

*אם כל חברי הצוות השתתפו אפשר את התמונה להפוך למתנה אישית נוספת לכולם.

הערה אחרונה לסיום – לפעמים ממש מתחשק לדבר על השנה הבאה, על האתגרים שקיימים או שלפנינו, על תוכניות העבודה. המלצה- הקדישו ל 2021 את הזמן שלה, בנפרד, וותרו על זה במפגש הזה, הישארו עם האנרגיות המטעינות והכייף שבמפגש הסיכום.

נשמח לשמוע איך היה לכם המפגש בתגובות או במייל,

מוזמנים לשתף עם מנהלים נוספים בארגון או מחוצה לו – שיהנו גם הם מהכלים.

להצלחה הניהולית שלך,

עירית ורות

שתפו את הפוסט:

Facebook
Email
LinkedIn
WhatsApp
דילוג לתוכן